Taikos g. 62, LT-28160, Utena
Savivaldybės biudžetinė įstaiga


 
 

Neformalus ugdymas

2019-2020 m.m.  "Žiburio" skyriuje veikiantys būreliai

CHORAS IR ANSABLIS  "ŽIBURIUKAI"

      Jei svajojate išmokti gražiai dainuoti, ateikite į „Žiburiukų“ chorą ir jūsų svajonė taps realybe!                             

      Čia išmoksite kaip taisyklingai kvėpuoti, atskleisti savo balsą, pajusti ritmą, improvizuoti, atrasti ne vieną balso tembrą, gražiai judėti scenoje, išraiškingai atlikti dainas. Savo pasiekimus realizuosime mokyklos bei rajono renginiuose.

Užsiėmimai vyks po 5  pamokų muzikos kabinete nuo pirmadienio iki ketvirtadienio.

Ansamblio repeticijų laikas pirmadieniais ir trečiadieniais 13.00-13.45val.,

o choro antradieniais ir ketvirtadieniais 13.00-13.45val.

Muzikos mokytoja pamokų metu patikrins visų norinčių  1- 4 klasių mokinukų muzikinius gebėjimus ir padės apsispręsti.

Choro vadovė Lina Gaižauskienė

 DAILĖS BŪRELIS „SPALVŲ KELIONĖ“

   Būrelyje I-IV klasių vaikai pieš, tapys, lipdys, konstruos, dekoruos. Savo kūryba vaikai puoš mokyklą, dalyvaus parodose, konkursuose.

Užsiėmimai vyks antradieniais ir trečiadieniais (po 5 pamokų)

Pirmokams nuo 13.00 iki 13.45 val

Antrokams-ketvirtokams nuo 13.00 iki 14.30 val.

Vadovė Daiva Miškinienė

JOGA VAIKAMS

Būrelio „Joga vaikams“ užsiėmimų metu mokiniai žaisdami ir vaidindami susipažins su joga, jogos pozomis, mokysis taisyklingo kvėpavimo ir atsipalaidavimo technikų, geriau pažins savo kūną. Praktikuodami jogą  vaikai tampa kūrybiškesni ir labiau  pasitikintys savimi.

Užsiėmimai skirti I-IV kl. mokiniams.

Būrelis vyks antradieniais po 5 pamokų  13.00-13.45 val.

Būrelio vadovė  R. Kriaučelienė.

DAILĖS BŪRELIS

 Mėgstantys piešti I-IV klasių mokiniai trečiadieniais po 5 pamokų renkasi dailės kabinete ( prie valgyklos). Piešim gamtoje, tapysim dailės kabinete, dalyvausim konkursuose,  puošime mokyklą savo darbeliais ir lankysime parodas bei muziejus. 

Pirmokams nuo 13.00 iki 13.45 val.

Antrokams – ketvirtokams nuo 13.00 iki14.30val.

Vadovė Ramunė Kriaučelienė

ŠOKIŲ BŪRELIS

Šokių būrelio tikslas – ugdyti kūrybišką, gebantį komunikuoti šokio raiškos priemonėmis vaiką, išgyvenantį šokio teikiamą džiaugsmą.

Būrelyje vaikai lavins kūno galias, koordinaciją, lankstumą, taisyklingą laikyseną, pusiausvyros pojūtį. Plėtos judesių ir kalbos žodyną, ugdysis dorines ir estetines nuostatas. Šokdami pajus šokio atlikimo ir kūrybos džiaugsmą, lavins vaizduotę, mokysis suvokti ir vertinti stebimą ir atliekamą šokį.

Vaikų šokio raiškos gebėjimus pritaikysime klasės, mokyklos socialinėje kultūrinėje veikloje.

Būrelyje laukiami II-III klasių mokinukai. Užsiėmimai vyks mokyklos salėje antradieniais po 6 pamokų (14.00-14.45 val.) ir ketvirtadieniais po 5 pamokų (13.00-13.45 val.)    

Būrelio vadovė Erika Ruzgienė                  

 

LĖLIŲ TEATRO STUDIJA

        Jei nori pasimokyti prakalbinti lėles, judesį derinti su žodžiu, raiškiai kalbėti, deklamuoti, improvizuoti, kurti, fantazuoti, reikšti mintis mimika, dalyvauti mokyklos renginiuose, - ateik į LĖLIŲ TEATRO STUDIJĄ.

  Užsiėmimai vyks 1a klasėje  penktadieniais nuo 12.05 iki 12.50

 Vadovė Gražina Petronienė

 

SPORTO BŪRELIS

Moksleiviai lankantys sporto būrelį dalyvauja kvadrato varžybose, kroso varžybose, smiginio turnyruose. Mėgstančius sportuoti 1-4 klasių mokinius kviečiu lankyti “Sporto” būrelį. Rinksimės sporto salėje trečiadieniais po 5 pamokų.


Būrelio vadovė Dalia Dindienė.

VIKRUOLIŲ KLUBAS

Pradinių klasių moksleivių amžius – tai aktyvaus vystymosi ir brendimo laikotarpis. Jų augimą ir stiprėjimą ypač skatina įvairūs judesiai ir aktyvi veikla, todėl labai naudingi fiziniai pratimai, judrieji žaidimai. Šio būrelio užsiėmimuose vaikai tobulina pagrindinius judėjimo būdus, įgytus kūno kultūros pamokose, formuojasi naujus sportinius įgūdžius. Reguliarios pratybos, sportiniai žaidimai palankiai veikia moksleivių sveikatą, savijautą.

Moksleiviai, lankantys “Judriųjų žaidimų“ būrelį, dalyvauja rajoninėse „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, futbolo, lengvosios atletikos varžybose, programoje „Augti ir stiprėti“. Ankstesniais mokslo metais rajone mokyklos komandos ne kartą tapo prizininkėmis. Vaikai džiaugėsi gautais diplomais.

Mėgstančius sportuoti II – IV klasių moksleivius kviečiu lankyti „Vikruolių klubą“ .

Būrelio užsiėmimai vyks salėje antradieniais po 5 pamokų.

Būrelio vadovė   Loreta Šapokienė.

NE TIK ŠACHMATAI

      Šachmatai yra vienas intelektualiausių žaidimų, dažnai vadinamas ir sportu, ir proto mankšta. Tai išties senas, gilias tradicija turintis žaidimas, kurio populiarumas, atrodo, niekada nemirs.  Šachmatais rekomenduojama žaisti nuo mažens, kuomet vaikai labai imlūs ir tokia veikla duoda itin teigiamų rezultatų. Šachmatai išties įdomus, vertingas, naudingas žaidimas, kurį sveika žaisti ir jaunam, ir senam.

   Šaškės yra jaunesnis žaidimas už šachmatus. Šaškės tai ir menas, ir sportas, ir mokslas.  Tai nuostabiai paprastos taisyklės ir toli numatanti strategija.

   Visi šie žaidimai moko vaikus maksimaliai susikaupti, nesiblaškyti, išlaikyti dėmesį nuo žaidimo pradžios iki pabaigos. Padeda įgyti naudingų gyvenimo įgūdžių – išmoksta valdyti situaciją, priimti iššūkius, kūrybiškai spręsti iškilusius uždavinius ir kt.

   Būrelyje susipažinsime su šias ir kitais stalo žaidimais. Todėl visus, norinčius išmėginti savo jėgas prie žaidimų lentos, lauksiu būrelyje „Ne tik šachmatai“.

  Užsiėmimai vyks pirmadieniais  po 5 pamokų 1c klasėje.

Būreliui vadovauja Emilija Steiblienė

EISMO ABC

Būrelio “Eismo ABC” tikslas - lavinti mokinių saugaus eismo įgūdžius, budrumą kelyje. Vaikai mokysis saugiai važinėti dviračiais (juos turi mokykla), žais mokomuosius žaidimus, atliks praktines užduotis gatvėje, dalyvaus viktorinose, konkursuose.
Priimami 1-4 kl. mokiniai. Būrelio užsiėmimai vyksta pirmadieniais po 5 pamokų 1b klasėje.

Būreliui vadovauja Asta Bazarovienė.

 

“Dixit” KLUBAS

“Dixit” klubas - anglų kalbos būrelis 4 klasių mokiniams, besidomintiems anglų kalba ir norintiems pagerinti savo kalbėjimo įgūdžius. Žaisdami iliustruotą kūrybos ir spėlionių žaidimą “Dixit”, mokiniai atrakins spalvingus pasakojimus anglų kalba, o kiti stalo bei judrieji žaidimai jiems padės plėsti žodyną bei įtvirtinti taisyklingo rašymo įgūdžius.

Rinksimės 1 kartą per savaitę, antradieniais anglų k. klasėje 13.00-13.45 val.

Būreliui vadovauja  Reda Zarankienė.

 

Tėvelius prašome padėti vaikams pasirinkti būrelį ir palaikyti morališkai, kai vaikui pritrūksta kantrybės ir ištvermės. Norint pasiekti rezultatų būtina reguliariai lankyti vieną ar kitą būrelį, nesiblaškyti nuo vieno prie kito. Svarbu ir tai, kad vaikui nesusidarytų per didelis krūvis ir jis nepervargtų.

Sėkmės ir daug džiugių akimirkų stebint savo augančius  ir tobulėjančius vaikus.