• JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client962/web1196/web/images/842
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/842
Friday, 08 February 2019 18:37

Edukacinis užsiėmimas apie partizanus

Vasario 7 dieną 4c klasės mokiniai  lankėsi “Vyturių” progimnazijoje, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime skirtame Vasario 16 paminėti.  Vaikai apžiūrėjo kilnojamą plakatų parodą “Vanagas su vanagėliais”, kurią parengė Lietuvos okupacijų ir laisvės kovų muziejus.  Mokytoja Roma Jančiauskienė  papasakojo kaip atsirado nuotraukos iš partizanų gyvenimo,  kad jos beveik pusė amžiau prabuvo po žeme. Priminė už ką kovojo Adolfas Ramanauskas – Vanagas su savo kovos draugais, kokius augintinius jie turėjo. Aptarė,  kaip ir kokias šventes švęsdavo partizanai, kad visada paminėdavo Vasario 16-ąją, nes  jiems ta diena buvo brangi.  Kovotojai žinojo koks likimas jų laukia, bet tikėjo, kad Lietuva bus laisva ir jų kova yra teisinga. Po to atsakė į mokinių klausimus. Pamokėlės pabaigoje vaikai išrinko jiems labiausiai patikusias ir juos sujaudinusias nuotraukas.

Užsiėmimo metu mokiniai  pagilino žinias apie partizanus, jų kovą,  prisiminė, kad  už Vasario 16 dienos laimėjimus žmonės jau seniai ir skirtingai kovojo, nes visada norėjo būti laisvi. Ir mes turime nepamiršti kuo ši diena ypatinga ir mums svarbi, kodėl ją minime.

Mokytoja Emilija Steiblienė