Error
  • JFolder: :files: Path is not a folder. Path: /var/www/clients/client962/web1196/web/images/838
Notice
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/838
Print this page
Thursday, 31 January 2019 20:52

Utenos rajono pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferencija „Senų daiktų istorijos“

Jaunosios kartos meninio, kultūrinio ugdymo procese svarbią reikšmę turi tautos šaknų, tradicijų, kūrybos pažinimas ir suvokimas. Taip formuojama tautinė savimonė. Siekiant, kad mokiniai gerbtų supančią aplinką ir tautos kultūrinį palikimą, stiprintų šeimos, giminės ryšius, plėstų istorines ir etnokultūrines žinias,  Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus mokytojos Asta Bazarovienė ir Edita Kazokienė  sausio 30d. organizavo Utenos rajono pradinių klasių mokinių ir jų šeimos narių konferenciją „Senų daiktų istorijos“. Pranešimus skaitė trylika mokinių iš penkių Utenos miesto mokyklų: Aukštakalnio pradinės mokyklos, Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio“ skyriaus, mokyklos/ darželio „Eglutė“, mokyklos/darželio „Varpelis“, Vyturių progimnazijos.

Keli vaikai dalyvavo su savo šeimos nariais : mama, tėčiu, močiute. Mokiniai pasakojo apie išsaugotus, pagarbią vietą namuose užimančius senelių ir artimųjų buities daiktus, nuotraukas, šeimos istorijas. Konferencijoje skambėjo senoviniai muzikos instrumentai, dalyviai išgirdo tremtyje gimusią dainą, stebėjo kaip šokio sūkuryje plazda tautiniai aukštaičių rūbai.

Konferecijoje pranešimus skaitė ir mūsų mokyklos mokiniai. Agnė Rinkevičiūtė iš 4b klasės (mok. L.Šapokienė) pasakojo, ką buvo galima nusipirkti už 20 tarpukario Lietuvos litų, 3a klasės mokinė Liucija Lankauskaitė ( mokyt. R Juodvalkienė)pademonstravo aukštaičių prijuostes ir parodė, kaip šokio sūkuryje plazda tautiniai rūbai. O Benas Juodvalkis(1b kl. mokyt. A Bazarovienė) ir Gabrielė Juodvalkytė (4a kl. mokyt. G Petronienė) su savo močiute Lidija Vivytiene ne tik  papasakojo apie senovinius muzikos instrumentus: armoniką, žvangulius ir medinius šaukštus, bet ir linksmai pagrojo jais smagią melodiją.

   Informaciją parengė Edita Kazokienė

Image Gallery

{gallery}838{/gallery}